جوان سازی پوست صورت با ماسک های خانگی

ماسک های خانگی صورت را از نظر شیوه‌ی ساخت می‌توان به چهار دسته‌ی کلی تقسیم کرد:

 • ماسک های خانگی صورت دست ساز یا DIY که خودتان در خانه می‌سازید.
 • ماسک‌های تجاری که از داروخانه و فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی خریداری می‌کنید.
 • ماسک‌های نیمه حرفه‌ای که در آرایشگاه‌ها، اسپاها و سالن‌های خدمات پوست استفاده می‌شوند.
 • ماسک‌های کلینیکی که با کیفیت‌ترین ماسک‌ها هستند و معمولاً مؤثرتر از موارد قبلی‌اند.

بهترین ماسک های طبیعی برای پوست 

1)ماسک برای پوست چرب ؛ بلغور جو دو سر

در این ماسک توصیه می شود که سلول های مرده را از بین می برد. نصف فنجان بلغو و یک میوه رسیده آووکادور کمک خوبی برای سلامتی است. مخصوصا اگر به خوبی مالش داده و یک ربع روی سطح نگهدارید تا خوب نفوذ کند. ماسک آووکادو و تخم مرغ هم برای سفیدی و درخشندگی توصیه می شود و سبب سفت شدن سطح می شود. اگر با شل شدگی مواجهید، از این سفیده استفاده کنید.

دسترسی سریع به مطالب

  2)ماسک برای پوست چرب ؛ بلغور جو دو سر

  روش تهیه به این صورت است که شما یک عدد موز را به چند تکه تقسیم کرده و خوب له می کنید. سپس یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی به آن اضافه می کنید و خوب مخلوط کنید. سپس چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. اسید سیتریک آب لیمو برای کاهش سطح چرب مناسب می باشد. اجازه دهید خمیر نرم ایجاد شده به مدت یک ربع ساعت روی پوست بوده و با جریان هوا خشک شود. حال با آب ولرم و حوله خشک، صورت را تمیز کنید. تعدد در هفته می تواند نتایج شگفت انگیزی برای کسانی که با لیپیدهای زیادی روی سطح مواجه هستند، به ارمغان آورد.

  3)ماسک روغن های اساسی برای پوست چرب

  در این مورد، روغن اسطخودوس و شکوفه پرتقال به شما کمک می کند. ترکیب این دو می توانند به عنوان تونر و پاک کننده پوست استفاده شوند و هر زمان که احساس چربی می کنید، روی پوستتان اسپری کنید.

  4)مخلوط زردچوبه و عسل

  نصف قاشق چای‌خوری زرد چوبه

  یک تا دو قاشق سوپ‌خوری عسل طبیعی

  تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید تا یک خمیر درست شود. خمیر را به آرامی روی صورت خود ماساژ دهید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند؛ سپس آن را با آب گرم بشویید.این ماسک صورت برای پوست چرب، در رفع لک صورت (هایپرپیگمانتاسیون)  نیز مؤثر است.

  5)پرتقال به عنوان یک ماسک صورت برای پوست چرب

  پرتقال و عصاره آن مقدار زیادی پتاسیم و سدیم داشته و همین مواد مغذی می تواند چربی های اضافه را از بین ببرد. در استفاده از پرتقال می توانید هم عصاره آن را بکار ببرید و هم می توانید پوست آن را ریز کرده و بگذارید خوب خشک شود بعد آن را در غذاساز کاملا له کنید و از پودر آن به عنوان ماسک صورت برای صورت چرب استفاده کنید.

   

   

  ماسک های خانگی