راهکارهای مراقبت از پوست آقایان

این روزها با بالارفتن آگاهی و علم نه تنها خانم ها بلكه مردان هم به فکر مراقبت از پوست‌شان هستند. بنابراین بهتر است که راهکارهای مراقبت از پوست آقایان را بدانیم. این بار می خواهیم درباره نحوه مراقبت از پوست آنها صحبت کنیم.

دسترسی سریع به مطالب

  راهکارهای مراقبت از پوست آقایان

  با بالا رفتن سن و سال در مردان، ترشح هورمون تستسترون به کمترین حد مجازش مي رسد. حتي همين يك دليل هم كافيست تا آقایان مثل خانم ها به فکر درمان و مراقبت از پوست بیفتند.

  پوست تمیز، اولین گام مراقبت از پوست آقایان

  اصلاح روزانه‌ي صورت، مرداني که پوست خشک، چرب یا پر جوش دارند را با مشکلات ریز و درشت زیادی روبه رو می کند به طوري كه همه دنبال راه حل هایی برای رفع و رجوع مشکلات پوستي‌شان هستند. اما نگران نباشید و به جاي نگراني مطلب ما را در خصوص نكات كليدي و اصلي مراقبت از پوست صورت مردان بخوانيد. و با رعایت این نکات آسان اما مهم، به خودتان پوستی زیبا و صاف هدیه کنید.

  اولین گام برای رسیدن به پوستی صاف، شستشو و تمیز کردن روزانه‌ی آن است . اگر شما جزو آن دست از مرداني هستید که پوست صورت‌تان خشك است توصیه می کنیم برای شستشوی روزانه‌ي به جای استفاده از صابون‌های معمولی، از محلول های شست و شوي مخصوص پوست خشك استفاده كنيد  اين محلول ها حاوی نرم کننده و مرطوب کننده‌ي پوست هستند و فرمولاسیونی کرم گونه دارند كه مانع آسيب رساندن به پوست شما بعد از شستشو مي شود.

  اما اگر جزو آن دسته آقایانی هستيد كه پوست صورت تان چرب است توصیه می‌کنیم برای شستشوی صورت، از محلول هایی با فرمولاسیون ژل استفاده کنید و آن را با مقداري آب سرد مخلوط كرده و هر شب صورت تان را با آن پاك كنيد .

  خمیر ریش خوب یا بد؟

  بیشتر آقایان بر این باورند خمیر ریش هایی که بیشتر کف می‌کنند بهتر هستند و با کف زیادي كه توليد مي‌كنند باعث مي شود اصلاح صورت راحت تر شود، اما جالب است بدانید این باور کاملا غلط است. کف و صابون، لایه های سطحی و رویی پوست را خشک می‌کنند و زمینه ی جوش و اگزما را محیا می‌سازند .

  توصیه می‌کنیم انواع کرم ها، مرطوب کننده ها و یا روغن های گیاهی را جایگزین خمير ریش‌ کنید. براي استفاده از روغن ها يا مرطوب كننده ها كافيست آن را ده دقیقه قبل از اصلاح، به صورت یکدست روی پوست صورت تان بمالید و اجازه دهید کاملا جذب پوست‌ تان شود . این کار باعث  نرم شدن ريش و سبيل و موهاي صورت تان مي شود و به ژيلت يا تيغ اجازه مي دهد راحت تر روی پوست صورت شما بالا و پايين برود و صورت تان را اصلاح كند. بدون اينكه به شما آسيبي برساند يا پوست تان را خشك كند.

  افترشیو برای مراقبت از پوست آقایان

  و اما بعد از اتمام کار اصلاح صورت نوبت می‌ رسد به مهم ترین قسمت یعنی تقویت و رسيدگي به پوست. اغلب آقایان تمایل بالایی به استفاده از افتر شیوهایی با درصد الکل بالا دارند. بهتر است در جریان باشید افتر شیوهایی که درصد الکل، بو، وازلین و گلیسیرن آن ها بالاست برای پوست مضر هستند.پس تا جایی که می‌ توانید از خرید این نوع  افتر شیوها خودداری کرده و افتر شیوهایی که فرمولاسیونی ملایم تری دارند را جایگزین شان کنید چون اين افتر شيوه ها حاوی درصدهاي مختلف از نرم کننده و مرطوب کننده‌ي پوست هستند كه به شما اين فرصت را مي دهند كه با توجه به نوع پوستي كه داريد، يكي از آنها را انتخاب كنيد.

  با یکبار استفاده از این افتر شیوها، حتما متوجه‌ي اثر آرام بخش و خنک کننده آنها خواهید شد. در انتخاب تمام لوازم بهداشتی رسیدگی پوست، دقت کنید وحتما از مارک ها و برندهای شناخته شده و معروف استفاده کنید تا نتیجه‌ ای بهتر گرفته و به  پوستی با طراوت زیبا و جذاب دست پیدا کنید.

  ضد آفتاب را فراموش نکنید

  استفاده از کرم ضد آفتاب برای مقابله با رادیکال های آزاد آفتاب و ضررهایی که به پوست می رساند برای همه ضروری است. بهتراست  از از کرم های بدون رنگ  و فاقد چربی  استفاده کنید.

  کرم دور چشم هم لازم دارید

  پوست  دور چشم جزو حساس ترین  بخش های پوست صورت به شمار می آید و سریع تر از سایر بخش ها دچار چروک  میشود . به همین خاطر استفاده از کرم دور چشم برای آقایان ضروری است .