روش های محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب

روش های محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب

دسترسی سریع به مطالب

  پوست دور چشم تاثیر زیادی در تخمین سن افراد دارد. پوست دورچشم 10 برابر نازک تر از قسمت های دیگر صورت است.

  به همین دلیل لازم است که مراقبت های ویژه ای از آن داشته باشیم. یکی از آسیب پذیر ترین موارد به پوست دورچشم، آفتاب است. بنابراین لازم است محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب بطور کامل انجام شود. از طرفی بارها و بارها گفته شده است که کرم های ضدآفتاب صورت را به دورچشم نزنید. پس باید چگونه از پوست دورچشم در برابر آفتاب محافظت کرد؟

  در این مطلب به شما خواهیم گفت که محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب چگونه باید انجام شود. آفتاب اثرات منفی زیادی بر روی پوست می گذارد و چون پوست دورچشم نازک تر است، آسیب پذیر نیز می باشد.

  آفتاب چه اثری بر روی پوست دورچشم میگذارد؟

  1- چروک زودرس اطراف چشم

  اولین تاثیر آفتاب بر روی پوست دورچشم، ایجاد چروک زودرس بر اطراف چشم است. آفتاب رشته های کلاژن پوست را از بین میبرد و به سرعت باعث ایجاد چروک می شود. بنابراین لازم است محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب بطور کامل انجام شود.

  2- ایجاد لک بر روی پوست دورچشم

  تاثیر دیگر آفتاب بر روی پوست نازک دورچشم، ایجاد لک است. پوست دورچشم برای محافظت از آفتاب، بطور طبیعی رنگدانه های پوست را به سطح پوست می کشاند و پوست دورچشم را تیره میکند. در بسیاری از مواقع این تیره شدن، سبب پخش نامنظم رنگدانه ها بر سطح پوست می شود و باعث ایجاد لک بر روی پوست نازک دورچشم می شود.

  بهترین روش های محافظت از پوست دورچشم در برابر آفتاب.

  پوست دورچشم باید از گزند اشعه UV در امان بماند. این کار با طرق مختلف بطور همزمان باید انجام شود:

  1- استفاده از عینک آفتابی بزرگ

  عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید تا بطور کامل پوست نازک اطراف چشم را بپوشاند. مطمئن شوید که عینک آفتابی شما، توانایی محافظت در برابر آفتاب را دارد. امروزه، تمامی عینک فروشی های معتبر، دستگاه سنجش UV را دارند و براحتی می توانید با مراجعه به یک عینک فروشی، مطمئن شوید که عینک شما، محافظت کامل در برابر UV دارد.

  عینک افتابی
  محافظت از پوست در برابر افتاب

  2- استفاده از کرم ضدآفتاب دورچشم

  خوشبختانه امروزه برخی از برندها کرم های ضدآفتاب مخصوص دورچشم تولید کرده اند که محافظت خوبی در برابر آفتاب دارد. فرمولاسیون کرم های دورچشم با کرم های عادی صورت متفاوت است. کرم های دورچشم بسیار ایمن فرموله می شوند  و همه آنها حاوی ضدچروک هستند تا ایجاد چروک در اطراف چشم جلوگیری کنند.

  برخی از برندها به کرم دورچشم، فیلترهای محافظت از آفتاب می افزایند و محصولی با ادعای کرم ضدآفتاب دورچشم به بازار ارائه می دهند. یکی از بهتارین راههای محافظت دورچشم از آفتاب، استفاده از کرمهای ضدآفتاب دورچشم است.

  اگر به صورتتان کرم ضدآفتاب رنگی میزنید، میتوانید برای هماهنگ بودن با دورچشمتان، از کرم ضدآفتاب رنگی دورچشم استفاده کنید.

  برخی از کرمهای ضدآفتاب هستند که بر روی آنها نوشته شده است که می توانید برای دورچشم استفاده کنید. در این صورت استفاده از آنها برای دورچشم مجاز می باشد.

  3- استفاده از کلاه لبه دار.

  در فصل تابستان، بهتر است از تمامی راه های محافظت از آفتاب استفاده کنید. یکی از این راهها، استفاده از کلاه لبه داری است که بطور کامل بر روی صورتتان سایه می اندازد.

  کلاه لبه دار
  کلاه لبه دار

  شما از کرم دورچشم ضدآ،تاب استفاده میکنید؟

  اگر استفاده میکنید، تجربیات خود را در بخش نظرات در زیر همین مطلب، با دیگران به اشتراک بگذارید.

  امیدوارم از مطلب روش های محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب لذت برده باشید.