پرایمر چیست؟ چرا استفاده از پرایمر آرایشی صورت بسیار مهم است؟

در پاسخ به سوال پرایمر چیست می‌توان گفت که؛ پرایمر، زیر ساز آرایش است. با استفاده از پرایمر می‌توان آرایش بی‌نقص تری داشت. با استفاده از زیر ساز آرایش، آرایش شما به شکل بهتری جلوه می‌کند و از این رو…

دسترسی سریع به مطالب

  در پاسخ به سوال پرایمر چیست می‌توان گفت که؛ پرایمر، زیر ساز آرایش است. با استفاده از پرایمر می‌توان آرایش بی‌نقص تری داشت. با استفاده از زیر ساز آرایش، آرایش شما به شکل بهتری جلوه می‌کند و از این رو پرایمر به یکی از اجزاء اصلی وسایل آرایشی بانوان تبدیل شده است. در ادامه به شکل بهتری با انواع پرایمر آشنا خواهید شد و دلیل استفاده از محصول را خواهید دانست!

  چرا از پرایمر استفاده می کنیم؟

  پرایمر دوام و ماندگاری آرایش را بالا می برد و موجب یکدستی و تمیزی آرایش شما می شود. همچنین این پرایمر موجب می شود آرایش شما نماسد و خوب بر روی پوست شما بخوابد. پرایمر؛ جوش، لک، تیرگی، قرمزی، کبودی و…. پوست شما را از بین میبرد و پنهان می کند و موجب شادابی، طراوت، درخشش و شفافی پوست میشود. علاوه بر این ها پرایمر مراقب پوست شما است و نمی گذارد لوازم آرایشی های دیگر به پوست شما آسیب برسانند.

  مزایای استفاده از پرایمر

  1-ضد پیری
  2- روشن کننده پوست
  3- نرم کننده
  4- مرطوب کننده
  5- صاف کننده
  6- دوام و ماندگاری بیشتر آرایش

  معایب استفاده از پرایمر چیست؟

  1-استفاده از پرایمر باعث بسته شدن همه ی منافذ پوست می شود و پوست را بسیار صاف می کند. پزشکان معتقد هستند که اگر منافذ پوست کاملا بسته شوند، راه های دریافت اکسیژن پوست بسته می شوند و این موضوع باعث بوجود آمدن جوش های سر سیاه و لکه های پوستی می شود. به همین دلیل بهتر است که از پرایمر برای روزمرگی استفاده نکنید و برای مجالس خاص از آن استفاده کنید.

  2- استفاده بی رویه از زیر ساز آرایش باعث خشکی پوست می‌شود.

  3- در برخی از موارد مشاهده شده است که استفاده از پرایمر ها باعث به وجود آمدن حساسیت های پوستی می‌شود.

  انواع پرایمر

  پرایمر یا زیر ساز آرایش را می‌توان از سه نظر دسته بندی کرد. دسته اول تقسیم بندی برای زیر ساز های آرایش، مکان استفاده یا از لحاظ کارایی است. دسته بندی دوم پرایمر ها را می‌توان از نظر رنگ دسته بندی کرد و در آخر دسته سوم زیر ساز ها را می‌توان از نظر جنس دسته بندی کرد. در ادامه به بررسی دقیق این سه نوع دسته بندی پرایمر خواهیم پرداخت.

  انواع پرایمر از لحاظ کارایی:

  پرایمر ها از لحاظ کارایی به چهار دسته اصلی دسته بندی می‌شوند. این چهار دسته عبارتند از پرایمر لب، صورت، چشم و پرایمر ابرو و مژه. هر یک از این پرایمر ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت.

  انواع پرایمر صورت، چشم، لب و ابرو و مژه

  1-پرایمر لب

  پرایمر لب به دلیل نرم کنندگی که دارد باعث از بین رفتن خطوط لب و خشکی ان است که ظاهر زیبایی برای لب هایمان می سازد و باعث دوام بیشتر رژ لب بر روی لب می شود. نحوه استفاده از پرایمر لب به این صورت است که؛ قبل استفاده از پرایمر لب، لب خود را خشک و تمیز کنید. سپس مقداری از آن را با نوک انگشت خود به لب هایتان بمالید. بعد از چند دقیقه که از استفاده پرایمر گذشت می توانید خط لب، رژ لب و یا برق لب را به روی آن بزنید. برای خرید انواع پرایمر لب از فروشگاه اینترنتی رز سفید می‌توانید اینجا کلیک کنید.

  2- پرایمر صورت

  پرایمر صورت کمک به یکدست شدن آرایش و پنهان کردن هر گونه لک های پوستی و جوش می‌شود. استفاده از زیر ساز آرایش صورت باعث نرم شدن و صاف شدن پوست شما نیز خواهد شد. این محصولات بی‌نظیر علاوه بر ویژگی ها ذکر شده باعث می‌شوند که، آرایش صورت شما جلوه بهتری داشته باشد و آرایش به شکل بهتری روی صورت شما بخوابد.
  نحوه استفاده از پرایمر صورت به این شکل است که؛ ابتدا صورت خود را خشک و تمیز کنید. سپس پرایمر صورت را به پوست خود می مالید. سپس به مدت 30 ثانیه صبر کنید تا پرایمر خشک شود و سپس کرم پودر را بر روی آن بزنید. برای استفاده از پرایمر لازم نیست مانند کرم پودر از مقدار زیادی پرایمر استفاده کنید و به میزان یک نخود برای هر بار استفاده کافی است.

  3-پرایمر  چشم

  سایه و خط چشم باعث جلوه ی بیشتر ظاهر شما می شوند و تاثیر زیادی در زیبایی دارند. یکی از نگرانی های خانم ها این است که سایه و خط پشم آنها خوب بر روی پوست نخوابد و بماسد. ولی با استفاده از پرایمر چشم، دیگر نگران خراب شدن سایه و خط چشم خود نباشید. پرایمر چشم باعث نرم و مرطوب شدن پوست شما می شود و به همین دلیل کمک می کند سایه و خط چشم خوب بر روی پوست شما بخوابد و نماسد.
  استفاده از پرایمر سایه چشم به این صورت است که؛ سطح بالایی چشم خود را تمیز و خشک کنید. سپس پایه آرایش چشم را بر روی آن بمالید و بر روی پوست خود پخش کنید. 30 ثانیه طول می کشد تا پرایمر خشک شود. بعد از خشک شدن پرایمر می توانید به آرایش خود ادامه دهید.

  4-پرایمر ابرو و مژه:

  پرایمر مژه و ابرو الیاف سفیدی دارد که مژه های شما را می پوشاند. این الیاف به مژه شما حجم و بلندی نیز می بخشد. می توانید از این نوع پرایمر استفاده کنید و چند لایه ریمل روی آن بزنید. این کار باعث می شود مژه و ابرو هایتان پرپشت تر و بلند تر به نظر برسند.

  انواع پایه آرایش از نظر رنگ:

  پرایمر یا زیر ساز آرایشی را از نظر رنگی می‌توان به 5 دسته تقسیم بندی کرد. در این دسته بندی می‌توان از پرایمر زرد، طلایی یا برنزه، هلویی، صورتی، سبز، بنفش و بی‌رنگ نام برد. هریک از از این زیر ساز ها دارای ویژگی ها خاصی هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  پرایمر رنگی

  1-پرایمر زرد:

  پرایمر زرد برای بانوانی که دارای پوست سبزه هستند بسیار مناسب است و پوست آنها را بسیار روشن می کند. اگر دوست دارید رنگ پوست خود را روشن تر کنید استفاده از پرایمر زرد بسیار مناسب است. این پرایمر همپنین موجب از بین رفتن جوش های سر سیاه می شود.

  2- پرایمر طلایی یا برنزه :

  پرایمر طلایی برای خنثی کردن تیرگی پوست و برای پنهان کردن جوش های سر سیاه بسیار مناسب است. این پرایمر موجب شادابی و طراوت پوست می شود و همیچنین موجب جوان سازی پوست هم می شود.

  3-پرایمر هلویی:

  پرایمر هلویی رنگ پوست شما را یکدست می کند و این رنگ پرایمر برای افرادی که نمی خواهند زیاد آرایش کنند و فقط می خواهد پوستی صاف و بدون لک و جوش داشته باشند استفاده از این پرایمر بسیار مناسب است.

  4- پرایمر سبز:

  پرایمر سبز برای خنثی کردن قرمزی پوست است. افرادی صورتشان جوش دارد استفاده از این پرایمر گزینه ی خوبی است. همچنین این پرایمر برای مواقعی که صورت شما آفتاب سوخته شده است و یا کبودی بر روی صورتتان دارید بسیار مناسب است. البته توجه داشته باشید استفاده بی رویه از پرایمر سبز موجب می شود چهره ی شما بیمارگونه به نظر برسد.

  5- پرایمر صورتی:

  پرایمر صورتی برای از بین بردن تیرگی پوست بسیار مناسب است. این پرایمر موجب درخشش و روشنی پوست می شود و اگر چهره ی خسته و کسلی دارید استفاده از این پرایمر گزینه ی مناسبی برای شما است و همچنین این پرایمر برای از بین بردن تیرگی زیر چشم بسیار عالی است.

  6- پرایمر بنفش:

  پرایمر بنفش بافت بسیار سبکی دارد، روشن کننده پوست است و یک پوشاننده ی خوب برای از بین بردن زردی پوست است. این نوع پرایمر باعث شادابی و طراوت پوست می شود. این رنگ برای افراد سفید پوست یا سبزه پوست که مایل به زردی هستند، مناسب است.

  7- پرایمر بی رنگ:

  پرایمر بی رنگ پوست را شفاف و شاداب می کند و موجب درخشش آن می شود. این نوع پرایمر برای افرادی که نمی خواهند آرایش زیادی داشته باشند مناسب است. از طرفی این نوع پرایمر رنگ ندارد و با استفاده از آن هر نوع میکاپی را می‌توان پیاده سازی کرد.

  آشنایی با انواع زیر ساز آرایش از نظر جنس

  جنس پرایمر به دوسته دسته جامد و مایع تقسیم بندی می شود. هر یک از این پرایمر ها کاریرد و قیمت متفاوتی دارند. در ادامه راجب انواع جنس های پرایمر صحبت خواهیم کرد.

  پرایمر جامد و مایع

  1-جامد

  پرایمر جامد از لحاظ جنس مشابه به رژ لب است. این نوع پرایمر بیشتر مناسب برای پوست های خشک می باشد ولی انواع دیگر پوست ها هم می توانند از پرایمر جامد استفاده کنند. پرایمر جامد منافذ پوست را به خوبی می بندد و پوستی یکدست و صاف را به ارمغان می آورد.

  2- مایع

  پرایمر جامد بیشتر مناسب برای پوست های مختلط، چرب و نیمه چرب می باشد ولی انواع دیگر پوست ها هم می توانند از این نوع پرایمر استفاده کنند. پرایمر مایع باعث ایجاد یکدستی بر روی پوست می شود ولی یکدست سازی پرایمر مایع به پای یکدست سازی پرایمر جامد نمی رسد. پرایمر های مایع را نیز می‌توان به دو دسته کرم و ژل دسته بندی کرد که از لحاظ کارایی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

  قیمت و خرید انواع پرایمر یا پایه آرایش

  پرایمر ها دارای برند و کارایی متنوعی هستند از این رو نمی‌توان قیمت واحدی برای آن ها تعریف کرد. فروشگاه اینترنتی رز سفید به عنوان یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه لوازم آرایشی تمامی محصولات زیر ساز آرایش خود را با بهترین قیمت و مشاوره پیش از خرید به شما عزیزان ارائه می‌دهد. برای خرید بهترین پرایمر مناسب با پوست خود، کافیست با کارشناسان فروش رز سفید در ارتباط باشید تا خرید بهتری را تجربه کنید.