کانسیلر چیست؟ آشنایی با مزایا، معایب و نحوه استفاده از کانسیلر

پوست صورت نقش اساسی در زیبایی شما دارد و داشتن جوش، تیرگی و یا کبودی زیر چشم و لکه های تیره می تواند از زیبایی، شادابی و طراوت آن بکاهد. یکی از محصولاتی که می توانید با استفاده می توانید…

دسترسی سریع به مطالب

  پوست صورت نقش اساسی در زیبایی شما دارد و داشتن جوش، تیرگی و یا کبودی زیر چشم و لکه های تیره می تواند از زیبایی، شادابی و طراوت آن بکاهد. یکی از محصولاتی که می توانید با استفاده می توانید هنگام آرایشی حلقه سیاه دور چشم، لکه های تیره و جوش های قرمز پوستتان را محو کنید؛ کانسیلر نام دارد. کانسیلر یا تصحیح کننده، نوعی کرم پودر فشرده است. که زیبایی چهره شما را چند برابر می کند. در ادامه بیشتر با کانسیلر آشنا خواهید شد و روش استفاده از این محصول را آموزش خواهیم داد. برای خرید انواع کانسیلر می‌‌توانید به فروشگاه رز سفید مراجعه کنید.

  چرا از کانسیلر استفاده می کنیم؟

  کانسیلر ها وظیفه تصحیح رنگی، زیر ساز و یک دست کردن پوست را قبل آرایش انجام می دهد. به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از کانسیلر های نامرغوب می تواند به جای محو کردن جای جوش و تیرگی زیر چشم آنها را برجسته تر نشان دهد. شما می توانید با استفاده از کانسیلر مرغوب زیبایی چهره خود را چند برابر کنید. زیرا کانسیلر همه لک ها، جوش ها، تیرگی زیر چشم و اطراف لب هایتان را محو می کند.

  مزایا و کاربر کانسیلر

  • پوشاندن لکه ها و جوش های صورت
  • محو کردن تیرگی و یا کبودی زیر چشم
  • پوشاندن ماه گرفتگی و یا تتو
  • پوشاندن تیرگی اطراف لب
  • از بین بردن پف نقاط مختلف صورت
  • محو کردن قرمزی اطراف بینی

  معایب کانسیلر

  • جوش زدن
  • آکنه
  • به وجود آمدن چین و چروک

  انوع کانسیلر

  کانسیلر به دسته های مختلفی مانند کانسیلر پودری، کرم، مدادی، مایع و استیکی تقسیم می شود. کانسیلر انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها قیمت متفاوت و کارایی متفاوتی دارند و کیفیت کارایی هر یک متفاوت می باشد. در ادامه راجب هر کدام از این کانسیلر ها صحبت خواهیم کرد.

  انواع کانسیلر استیکی، مدادی، کرمی، پالتی، پودری و مایع

  کانسیلر پودری

  بهترین نوع کانسیلر ها نوع پودری آنها می باشد. پوشش دهی کانسیلر های پودری در سطح متوسط است. اما می توان به همراه کرم پودر های مایع و انواع کرم پودر ها به راحتی از این نوع کانسیلر ها استفاده کرد.

  کانسیلر کرمی

  کانسیلر های فشرده شده و قوام دار به عنوان کانسیلر کرمی شناخته می شوند. این نوع کانسیلر با براش یا دست مورد استفاده قرار می گیرد. کانسیلر های کرمی مناسب برای افرادی است که لک های پوستی دارند و میخواهند آنها را بپوشانند. زیرا کانسیلر کرمی پوشش دهی مناسبی دارد و انتخاب ایده آلی برای این نوع افراد می باشد. این کانسیلر ها ماندگاری زیادی دارند. یعنی چروکیده، خشک و پوسته پوسته نمی شوند.

  کانسیلر مدادی

  کانسیلر مدادی شباهت زیادی نوع استیک دارد. البته با این تفاوت که کمی چسبناک تر است و شبیه خط چشم های مدادی می باشد. این نوع کانسیلر مناسب افرادی می باشد که تمایل دارند پوشش متوسطی بر روی پوست صورت خود ایجاد کنند. کانسیلر های مدادی انتخاب خوبی برای استفاده در تابستان می باشند. زیرا این نوع کانسیلر ها در دمای بالای آب و هوا حالت جامد خود را حفظ می کنند و نمیماسند.

  کانسیلر مایع

  کانسیلر های مایع مشابه کرم پودر مایع می باشد و هنگام استفاده توسط قلم های آرایشی و اسفنج تاثیر بسیار خوبی دارند. برخی کانسیلر های مایع را به سخی می توان با لوازم آرایشی دیگر ترکیب کرده و استفاده نمود. بنابراین پیش از خشک شدن کانسیلر مایع بر روی پوست باید با کرم پودر ترکیب شوند. نوع نامرغوب کانسیلر مایع ممکن است در طول روز بر روی پوست صورت، پوسته پوسته شوند.

  کانسیلر استیکی

  این نوع کانسیلر به شکل رژ لب می باشد و حالتی مثل کرم دارد. هرگز نباید کانسیلر استیکی را مستقیم بر روی پوست استفاده کرد. همیشه باید با برس یا براش کانیسلر آن را بر روی پوست صورتتان استفاده کنید. این نوع کنسیلر به دلیل بسته بندی کوچکی که دارد مناسب برای کیف و مسافرت می باشد.

  انواع کانسیلر از لحاظ کیفیت

  کانسیلر از لحاظ کیفیت به دسته هایی مانند کانسیلر زرد، سبز، نارنجی، بنفش یا صورتی تقسیم می شود. که هر یک از این موارد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و هر کدام مناسب برای افراد منحصر به خودشان می باشند. در ادامه بیشتر راجب این موارد توضیح خواهیم داد.

  کانسیلر زرد

  کانسیلر زرد برای همه پوست ها انتخابب خوبی است. این رنگ برای از بین بردن لک های تیره پوست مناسب می باشد و برای از بین بردن تیرگی اطراف چشم بسیار خوب عمل می کند. همچنین کانسیلر زرد پوشش دهی خوبی را برای انواع لکه ها و تیرگی ها را بر روی پوست ایجاد می کند.

  کانسیلرسبز

  کانسیلر سبز برای خنثی کردن قرمزی پوست استفاده می شود. کانسیلر قرمز برای پوشاندن لکه های قرمز مادر زادی، آفتاب سوختگی، جوش و انواع لک های قرمز مناسب می باشد.

  کانسیلر نارنجی

  کانسیلر نارنجی مناسب برای افرادی است که پوست سبزه و گندمی دارند. افرادی که سفید پوست هستند نباید از کانسیلر نارنجی استفاده کنند زیرا کانسیلر نارنجی باعث می شود پوست شان مایل به نارنجی شود و کاملا غیر طبیعی جلوه کند. کانسیلر نارنجی برای خنثی کردن کبودی زیر چشم و محو کردن لکه های تیره پوست استفاده می شود

  کانسیلر بنفش یا صورتی

  کانسیلر بنفش یا صورتی مناسب افرادی است که پوست صورت آنها مایل به زرد می باشد. کانسیلر صورتی یا بنفش برای محو کردن لکه های تیره پوست، کبودی یا تیرگی زیر چشم انتخاب بسیار خوبی می باشد.

  روش استفاده از کانسیلر

  روش استفاده از کانسیلر بسیار مهم می باشد زیرا اگر درست استفاده نکنید؛ نتیجه ای خوبی مشاهده نمی کنید و کانسیلر کمکی به زیبایی آرایش شما نمی کند. در ادامه روش استفاده از کانسیلر را مرحله به مرحله به شما توضیح خواهیم داد.

  مرحله اول

  ضروری است قبل از استفاده از کانسیلر، پوست صورت خود را از هر نوع آلودگی پاک کنید و کانسیلر را بر روی پوستی تمیز و شاداب استفاده کنید. بهترین کار، دوبار شستن صورت با یک لایه بردار است. با لایه برداری اولیه، سلول های مرده پوست شما از بین می روند. این سلول ها مرده منافذ را مسدود و مانع از این می شود که آرایش به آرامی روی پوست شما بشیند. همچنین لایه برداری تن پوست شما را یکنواخت می سازد. شما می توانید لایه بردار های با کیفیت و اورجینال را از فروشگاه اینترنتی رز سفید خریداری نمایید. بعد از لایه برداری، از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست خود را دهیدراته و صاف نگه دارید. همچنین بهترین مرطوب کننده ها در فروشگاه اینترنتی رز سفید موجود می باشند.

  مرحله دوم

  برای اینکه مطمئن شوید که آرایش صورت شما به مدت طولانی بر روی پوست شما باقی می ماند، پوست خود را با یک پرایمر صورت آماده کنید. این کار آرایش شما را تقویت می کند. کرم پودر و کانسیلر شما با کمک یک پرایمر خوب در جای خود حفظ می شود. سپس کرم پودر، مرطوب کننده رنگی یا کرم بی بی / سی سی را استفاده کنید. این امکان وجود دارد که قبل از استفاده کرم پودر، کانسیلر را استفاده کنید اما بسیاری از آرایشگران نظر دیگری دارند. آن ها توصیه می کنند کانسیلر را بعد از کرم پودر استفاده کنید تا از کیکی شدن و چین دار شدن آرایش جلوگیری شود.

  مرحله سوم

  اگر شما  از یک کانسیلر زیر چشم استفاده کنید این مرحله آسان ترین مرحله برای شما خواهد بود به جای آن که با کانسیلر مستقیم زیر چشم های خود ضربه بزنید، دو مثلث وارونه زیر چشم های خود بکشید. زیرا هنگامی که شما فقط با کانسیلر نزدیک خط چشم ضربه می زنید، تاکید تان فقط روی همان ناحیه است. اگر هدف اصلی شما پوشاندن سیاهی دور چشم باشد. تاکید روی ناحیه چشمی آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید.

  هنگامی که کانسیلر خود را انتخاب کردید، با استفاده از انگشت حلقه یا یک براش کانسیلر مثلث های وارونه را پخش کرده و به آن ضربه بزنید. به این دلیل از انگشت حلقه استفاده می کنید که این انگشت ضعیف ترین انگشت شما محسوب می شود. بنابراین نگران فشار بیش از حد و آسیب رسیدن به پوست ظریف پیرامون چشم خود نیستید.

  مرحله چهارم

  برای پوشاندن لکه ها و نقطه های سیاه از نوع کانسیلر با پوشش کامل استفاده کنید تا در کل روز محو نشود.

  مرحله پنجم

  اطمینان حاصل کنید که پیرامون بینی و هر نقطه سرخی کانسیلر به صورت ضربه ای اعمال شود نه با کشیدن. اگر تمایل زیادی دارید تا کانسیلر پیرامون بینی شما حفظ شود با استفاده از انگشت حلقه به همان نقطه ضربه بزنید. ضمنا تمرکز خود را روی چین های اطراف بینی بگذارید. سپس یک اسفج مرطوب آرایشی را در پودر تثبیت کننده فرو برده، آن را اعمال کنید تا آرایش شما ماندگاری داشته باشد.

  مرحله ششم

  تثبیت کردن با پودر نه تنها آرایش را در دید شما تثبیت می کند. بلکه از چین دار شدن کانسیلر شما نیز جلوگیری خواهد کرد. هنگامی که کانسیلر را به میزان دلخواه خود مصرف کردید، آماده خواهید بود تا آن را با پودر تثبیت کنید. وقتی آرایش در نگاه شما تثبیت شده به نظر رسید پودر های اضافی را پاک کنید. درآخر وقت آن است که از اسپری تثبیت آرایش بر روی صورت خود استفاده کنید.