آمواج

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 3 نتیجه

آمواج

شاهزاده سعید حمد بن حمود آرزو داشت بتواند هنر بزرگ عطر سازی را که متعلق به دانشمندان اسلامی است در منطقه احیا نماید.

Amouage برند لوکسی است که سال 1983 در عمان توسط شاهزاده عمانی به صورت رسمی پایه گذاری شد. آمواژ (آمواج) از مواد معطری که در خاورمیانه به صورت سنتی برای صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار می گرفتند از قبیل مشک، گل رز، ادویه ها و آگاروود ساخته می شد. که از ترکیب مشک و عرق گل های خوشبو مانند گل سرخ ( گل محمدی ) و … در ساخت عطرها استفاده می شد که جهت توسعه رایحه ها و کسب بازارهای جهانی به استفاده از ترکیبات عمده عطرسازی و معطرکننده های دیگر که در کمپانی های غربی مورد استفاده قرار می گرفت روی آورد.

اولین عطر Amouage توسط عطر ساز فرانسوی به نام Guy Robert در سال 1983 ساخته شد . در ابتدا نام این عطر آمواژ بود و امروز به نام Amouage Gold معروف است . در کارنامه ی Guy Robert فرانسوی ‍ طراحی شاهکارهایی برای برندهای Dior ، Hermes , Rochas دیده می شود .

تقریبا تمام شیشه های عطر Amouage شکلی سنتی دارند . شیشه هایی که برای عطرهای زنانه کمپانی Amouage ساخته می شود، یادآور گنبد مسجد جامع سلطان قابوس در مسقط است و در ساخت شیشه های عطرهای مردانه این کمپانی از نماد سنتی کشور عمان یعنی خنجر عمانی استفاده شده است. Amouage نزدیک به 70 عطر اصلی دارد که از سال 1983 با ویرایش های مختلف تولید شده اند. امروزه شرکت آمواژ علاوه بر تولید عطر، به تولید شمع های معطر، صابون و لوسیون نیز می پردازد.