آموزش کشیدن خط چشم گربه ای از مبتدی تا حرفه ای+ تصاویر

خط چشم گربه‌ای، نه تنها یک تکنیک آرایشی است؛ بلکه هنری است که به چشمان یک فرد جذابیت می بخشد. امروزه انواع خط چشم گربه ای جدید و دخترانه وجود دارد که میتوانید به آسانی روی چشم هایتان پیاده کنید. پر واضح است که در این دوران پر از مشغله، چشمان به عنوان پنجره‌های روح ما شناخته می‌شوند. وقتی با یک خط چشم گربه‌ای به چشمان طرف مقابل خودتان نگاه می‌کنید، همه چیز تغییر می‌کند. این خط جشم، یک داستان را بازگو می‌کند؛ داستانی از جذابیت، خودباوری و حتی زیبایی‌های پنهان درون هر فرد. خط چشم گربه‌ای چیزی بیشتر از یک جزء از آرایش است. این استایل، یک هنر است که مربوط به تمرکز، دقت و احساس است. در این مطلب از رزمگ می خواهیم سفری به آموزش خط چشم گربه‌ای داشته باشیم.  درباره دنیایی از رازها و تکنیک‌هایی که به چشمان زیبای شما عمق و جلوه می‌بخشد، صحبت کنیم.

دسترسی سریع به مطالب

  آماده‌اید که به دنیای تکنیک های مناسب برای کشیدن خط چشم گربه‌ای سفر کنید؟ بیایید همراه با هم، این هنر آرایشی مهیج را کشف کنیم.

  انواع خط چشم مناسب برای خط چشم گربه ای را بشناسیم

  تقریبا با همه مدل خط چشمی میتوانید این نمونه از خط گربه ای را بر چشمان خود پیاده کنید. در زیر به رایج ترین و کاربردی ترین ابزار در این زمینه اشاره کرده ایم.

  • خط چشم مایع (Liquid Eyeliner): یکی از پراستفاده‌ترین انواع برای خط چشم گربه‌ای است. دارای نوک باریکی است که امکان کشیدن خطوط دقیق و نوک تیز را فراهم می‌کند.
  • خط چشم ژلی (Gel Eyeliner): این نوع با قوام بیشتر و قلمی یا برسی عریض‌تر ارائه می‌شود. مناسب برای کسانی است که به دنبال ایجاد خطوط دقیق و همچنین فلیک‌هایی با استحکام می‌باشند.
  • خط چشم قلمی (Pencil Eyeliner): برای آرایشی طبیعی‌تر و نرمتر، خط چشم قلمی گزینه‌ای مناسب است. این نوع خط چشم، برای ایجاد خطوط نرم و بدون لبه‌های تند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • خط چشم خمیری (Cake Eyeliner): این نوع خط چشم معمولاً به صورت خشک عرضه می‌شود و با افزودن آب به آن، به یک مخلوط خمیری تبدیل می‌شود. مناسب برای آرایش‌های قدیمی و روشن‌تر.
  • خط چشم قلمی ژلی (Gel Pencil Eyeliner): ترکیبی از قلمی و ژلی است که خطوط دقیق را با قوام و دوام بیشتر ارائه می‌دهد.

  نکته: هر یک از این انواع خط چشم ممکن است بر اساس نوع پوست در فروشگاه ارائه شوند. برای دستیابی به خط چشم گربه‌ای دقیق و جذاب، انتخاب نوعی که با آرایش و نوع چشمان شما سازگاری داشته باشد، امری حیاتی است.

  خط چشم گربه ای برای کدام چشم ها مناسب تر است

  استفاده از خط چشم گربه‌ای واقعاً برای هر نوع چشمی می‌تواند بسیار جذاب و زیبا باشد. منتهی شما باید تکنیک استفاده کردن از آن را بدانید.  استفاده از خط چشم گربه‌ای می‌تواند چشم‌های درشت را  کشیده تر به نظر برساند. برای چشم‌های کوچک، می‌توانید از خطوط نازکتر استفاده کنید. این کار باعث به نظر آمدن چشمان بزرگتر و جذاب‌تر می‌شود.

  همچنین تکنیک‌های متعددی مانند استفاده از رنگ‌های مختلف، ترکیب مختلف از خط چشم و سایه  می‌تواند به بهبود ظاهر خط چشم گربه‌ای و سازگاری آن با چشم‌های شما کمک کند. در نهایت، تجربه و تست کردن انواع مختلف خط چشم و تکنیک‌های مختلف به شما کمک خواهد کرد تا بهترین شیوه برای استفاده از خط چشم گربه‌ای برای چشم‌های خودتان را پیدا کنید.

  5 تکنیک عالی خط چشم گربه ای برای مبتدی ها

  از کشیدن خط چشم گربه ای نترسید! ما در این بخش می خواهیم تکنیک های کاربردی را خدمتتان ارائه کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید خط چشم گربه ای جدید و مدرن را روی چشم هایتان پیاد کنید.

  نوار چسب

  بدون معطلی یک نوار چسب بیاورید و دوتکه از آن را روی پلک بچسبانید در مرحله بعدی فضای بین نوار چسب ها با کشیدن خط چشم پر کنید. البته باید یکی از چسب ها را در نزدیکی پلک بالایی تان بچسبانید و چسب بعدی را به شکل زاویه دار در پلک پایین تان بگذارید.

  خط چشم گربه ای با چسب

  سایه چشم پیش از خط چشم

  یک تکنیک دیگر این است که اول از همه از سایه چسم ظریف روی پلک هایتان استفاده کنید و بعد با کمک براش آن را به شکل باریک و دودی به گوشه بیرونی چشم پخش کنید. این کار را با استفاده از سایه های تیره انجام دهید.

  خط چشم گربه ای با سایه گشیدن
  خط چشم گربه ای باسایه کشیدن

   

  خط چشم کلاه‌دار (Hooded Eyes):

  این ساده ترین روش برای کشیدن خط چشم گربه ای است. کافی است که ابتدا یک خط با زاویه 45 درجه در ادامه مژه بالایی چشم تان بکشید. در گام بعدی یک خط مورب را از بخش داخلی پلک پایین تان به سمت بالا بکشید. حالا یک مثلث ایجاد کرده اید. داخل مثلث را پر کنید.

  خط چشم گربه ای کلاه دار
  خط چشم گربه ای کلاه دار

  شابلون خط چشم گربه ای

  استفاده از شابلون خط چشم گزینه آسان تری برای افراد مبتدی است. شما میتوانید شابلون را در بخش بالایی پلک تان بگذارید و داخل آن را با استفاده از خط چشم پر نمایید.

  خط چشم گربه ای با شابلون
  خط چشم گربه ای با شابلون

  آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با نقطه

  از روش های دیگر برای کشیدن خط چشم گربه ای دخترانه این است که با کمک مداد چشم چند نقطه پشت پلک هایتان ایجاد کنید. استفاده از مداد به این جهت است که در زمان آرایش چشم هایتان کثیف کاری نشود و نقطه ها پخش نشوند. گذاشتن نقطه ها هم مهم است باید آنها را از وسط پلک بگذارید و همچننی نقطه دیگر را در گوشه پلک قرار هید.  در نهایت با وصل کردن این نقاط به یکدیگر یک خط کشیده تا گوشه چشم هایتان خواهید داشت. برای تفهیم بیشتر به عکس قرار داده شده در زیر هم توجه کنید.

  حط چشم گربه ای با نقطه
  خط چشم گربه ای با نقطه

  اصول کشیدن خط چشم گربه ای حرفه ای از صفر تا صد

   ابزارهای لازم:

  • خط چشم : انتخاب محصولی که به راحتی روی چشمانت قابل استفاده باشد، ماندگاری داشته باشد و استفاده از آن آسان نیز باشد.
  • پاک کننده آرایش چشم (Eye makeup remover): برای تصحیح اشتباهات یا پاک کردن آرایش لازم است که همراه خودتان داشته باشید.

  گام ۱: آماده‌سازی

  • تمیز کردن چشمان: پوست چشمان را با یک پد آرایشی و پاک کننده آرایشی چشم، تمیز کنید. این کار باعث می‌شود که آرایش بهتر نگه داشته شود.
  • استفاده از پایه یا همان پرایمر: اگر می‌خواهید آرایشتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، از یک پایه چشم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که خط چشم بهتر نگه داشته شود و پایداری بیشتری داشته باشد.

   گام ۲: کشیدن خط پایه

  • شروع از گوشه داخلی چشم: با دست ثابت و با استفاده از مداد یا خط چشم، از گوشه داخلی چشم خود شروع کنید.
  • خط کشیدن به سمت بیرون: با حرکتی آهسته و با دیدی مناسب، خط را از داخل چشم به سمت بیرون کشیده و به تدریج ضخامت آن را افزایش دهید.
  • پر کردن خط: پس از کشیدن خط اصلی، آن را امتداد دهید و برای پر کردن فاصله‌های خالی اقدام کنید. اگر نیاز به پررنگ گردن خط دارید، از حرکات کوچک و ترکیبی از خطوط کوتاه استفاده کنید.
  • تمیز کردن و تصحیح: اگر اشتباهی اتفاق افتاد، از یک پنبه‌ی تمیز و مقداری پاک کننده آرایش استفاده کنید تا اشتباهات را تصحیح کنید و اگر خطوط نامناسبی دارید، با استفاده از پاک کننده آرایش چشم یا قلم آرایشی، آن‌ها را تنظیم کنید.

  نکات تکمیلی:

  • تمرین مستمر: تمرین باعث می‌شود تا هنر خط کشیدن چشم گربه‌ای را بهتر فرا بگیرید.
  • استفاده از ابزارهای مناسب: ابزارهای با کیفیت و مناسب می‌توانند آرایش را آسان‌تر کنند.
  • تمرکز و حوصله: خط کشیدن خوب نیازمند تمرکز و صبر است. به خودتان وقت کافی بدهید.

  به یاد داشته باشید که هرکسی ممکن است در آغاز مشکلاتی داشته باشد، اما با تمرین مداوم می‌توانید مهارت خود را بهبود ببخشید.

  بهترین خط چشم ها برای کشیدن انواع مدل های گربه ای جدید

  استفاده از یک ابزار مناسب برای کشیدن خط چشم، در اولیت قرار دارد. در ادامه با چند نمونه خط چشم، برای داشتن یک آرایش چشم حرفه ای آشنا خواهید شد.

  خط چشم مایع آموتیا مدل ENDLESS DEFINITION

  این محصول انتخابی هوشمندانه برای افراد مبتدی که تسلط کافی در کشیدن خط چشم ندارند. شما میتوانید خطوطی کاملا یکنواخت و یکدست را با ماندگاری بالا بر چشم هایتان رسم کنید. خط چشم مایع آموتیا از رنگدانه های خالص مشکی تشکیل شده است و در برابر تعریق کاملا مقاوم است. این محصول ضد حساسیت و سوزش چشم است و شما میتوانید از آن برای انواع میهمانی ها و استفاده روزانه بهره مند شوید. سهولت در استفاده و کیفیت بالا از نقاط قوت این محصول است.

  خط چشم ماژیکی ضد آب دنادیا رنگ مشکی مدل 24OR EEXTRA

  خط چشم ماژیکی دنادیا در رنگ مشکی بدون ریزش یا پخش شدن بر چشم هایتان کشیده می شود. میزان ماندگاری این محصول بالاست ( حدود 15 ساعت). این خط چشم دارای ترکیبات مفیدی مانند موم زنبور عسل و دایمتیکون است که نرمی پوست چشم هایتان کمک زیادی می کند. در نهایت اگر به دنبال خط چشمی هستید که ظاهر مات و زیبا به چشم هایتان ببخشد، این محصول برای شماست.

  خط چشم مات و ابریشمی کاپریس مدل SILKY MATT

  یکی از محصولات لاکچری برای کشیدن انواع خط چشم از جمله گربه ای حط چشم کاپریس مدل سیلکی مات است. این محصول پوششی مات و زیبا به چشم هایتان می بخشد و ماندگاری تا 13 ساعت تضمین شده است. این خط چشم دارای دو سر مویی و ماژیکی است که از این طریق شما میتوانید هر مدل خط چشم را به آسانی بر چشم هایتان بکشید. این محصول دارای گواهینامه های FDA, CEE, JPN است. همچنین توسط متخصصین چشم و پوست تست شده است. به علت نداشتن فاقد پارابن، IPBC و ترکیبات آزاد فرم آلدهیدی بهترین انتخاب برای شماست. در نهایت شما بدون ریزش و پخش شدن به دور چشم هایتان میتوانید از این محصول کاربردی در طول روز استفاده کنید.

  البته خط چشم های فراوان دیگری در فروشگاه رز سفید هستند که شما میتوانید با توجه به بودجه، نوع نیاز و مهارتی که دارید هر کدام از آنها را خریداری کنید.

  مدل های متنوع از خط چشم گربه ای را ببینیم

  خط چشم گربه ای برای چشم عسلی یا سبز
  خط چشم گربه ای برای چشم عسلی یا سبز
  حط چشم مدل گربه ای برای چشم های آبی
  سایه ملایم همراه با خط چشم مدل گربه ای برای مجلس ها
  سایه سبز و خط چشم گربه ای
  خط چشم هالیوودی
  خط چشم گربه ای دخترانه
  خط چشم گربه ای با رنگ آبی